Wystawa Astrofotografii Amatorskiej – relacja i rozstrzygnięcie konkursu

Blisko tysiąc osób odwiedziło wczoraj Café 22, gdzie prezentowaliśmy zdjęcia członków PTMA Szczecin. Szczecinianie po raz kolejny pokazali, że astronomia ich fascynuje i pociąga! Noc Muzeów i wystawa Astrofotografii Amatorskiej okazała się wielkim sukcesem!

Podczas wystawy zaprezentowaliśmy zdjęcia Marka Pacuka, Zdzisława Kołtka, Tadeusza Smeli, Jakuba Roszkiewicza oraz Pawła Szkaplewicza. Zademonstrowaliśmy również możliwości optyczne teleskopu przeznaczonego do astrofotografii, pokazując gościom …aktualny wynik meczu na, odległym o 2,5 km, stadionie Pogoni Szczecin. 

Zachęcaliśmy również do wzięcia udziału w najbliższych wydarzeniach PTMA Szczecin czyli na obserwacje otwarte „Planeta w kapeluszu i perły wiosennego nieba„(Wały Chrobrego – 24.05), oraz Piknik Pasji (Jasne Błonia – 25.05).

Przeprowadzony został również konkurs, w którym do wygrania była lornetka Bresser. Odpowiedź na nieco podchwytliwe pytanie (Ile planet jest w Układzie Słonecznym?) brzmi: 8. Niektórzy z Was wpisali liczbę 9, wliczając zdegradowanego w 2006 r. do roli planety karłowatej, Plutona. Nie martwcie się, to dosyć powszechny błąd.

Nie przedłużając, około północy i z pomocą przemiłej, przypadkowej osoby z gości kawiarni, przeprowadziliśmy losowanie jednej szczęśliwej ankiety konkursowej.

Lornetka wędruje do Agnieszki Kreczko!

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy. W jaki sposób będzie można odebrać nagrodę poinformujemy za pośrednictwem e-maila. 


Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie i serdecznie zapraszamy do udziału w najbliższych astro-imprezach a tych, którzy chcieliby o kosmosie dowiedzieć się nieco więcej, zachęcamy do przystąpienia do PTMA Szczecin. Podczas wczorajszego wieczoru pojawiło się wiele pytań o stopień zaawansowania jaki jest wymagany do zapisania się do nas. Otóż, nie wymagamy żadnego doświadczenia, jedynie chęć do rozwijania się w tej pięknej dziedzinie nauki, jaką jest astronomia.


Fotorelacja z wystawy Astrofotografii Amatorskiej:
Marcin Biskupski