Minął rok od reaktywacji PTMA Szczecin – relacja

To już rok od reaktywacji PTMA Szczecin. Dokładnie 18 stycznia 2014 odbyło się spotkanie założycielskie. W ostatnią sobotę, 17 stycznia, świętowaliśmy pierwszy rok działalności szczecińskiego Oddziału.

Cały poprzedni rok był niezwykle bogaty w wydarzenia. 5 imprez obserwacyjnych dla mieszkańców Szczecina i okolic, udział w targach organizacji pozarządowych, targach dla rodziców, lekcje astronomii w szkołach, przedszkolach i szpitalach, udział w Nocy Muzeów i Nocy Naukowców, wreszcie czwarte miejsce z blisko 3 tysiącami głosów w konkursie na projekty do Budżetu Obywatelskiego 2015. Wypełniając starannie i z przyjemnością obowiązki statutowe w popularyzacji astronomii, nie zapomnieliśmy także o własnych zainteresowaniach, stąd kilkanaście prelekcji tematycznych i rozwój grup tematycznych: gwiazd zmiennych (akcja obserwacyjna EE Cephei), astrofotografów, czy powstająca nowa grupa obserwatorów gwiazd podwójnych.

Te wszystkie tematy były referowane podczas spotkania podsumowującego 1. rok działalności PTMA Szczecin. W wydarzeniu, prócz licznie przybyłych członków Oddziału, uczestniczyli również przedstawiciele Zarządu Głównego PTMA, a także osoby związane ze szczecińskimi kręgami naukowymi, edukacyjnymi czy kulturalnymi.

Bartosz Muczyński