Finał Konkursu Astronomicznego dla gimnazjalistów w XIII LO – Delta Optical sponsorem nagrody

W sobotę 21 marca w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, już po raz czwarty odbył się finał Konkursu Astronomicznego dla gimnazjalistów. Głównym organizatorem konkursu jest XIII LO w Szczecinie i pracujący tam nasz oddziałowy kolega Tomasz Skowron. Po raz pierwszy do współorganizacji konkursu został zaproszony nasz szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Konkurs odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego.

W tym roku do części finałowej zakwalifikowanych zostało 34 uczniów z 12 szkół ze Szczecina i okolic. Jednym z uczestników konkursu był członek naszego oddziału, gimnazjalista Kamil Bujel. Podczas finału uczniowie zmagali się z zadaniami z wiedzy astronomicznej, mieli do rozwiązania kilka problemów rachunkowych oraz zadanie praktyczne dotyczące umiejętności korzystania z obrotowej mapy nieba. Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w w dniu 18 kwietnia 2015.

Sponsorem wspaniałej nagrody – teleskopu w systemie Newtona – jest Delta Optical – sklep astronomiczny posiadający szeroki wybór sprzętu do oglądania nieba, astrofotografii, materiałów naukowych i wiele innych. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu Delta Opticalhttp://www.deltaoptical.pl/ 

Bartosz Muczyński