Dziękujemy za głosy na projekt Szczecińskiego Obserwatorium Astronomicznego!

Zgodnie z oficjalnymi wynikami glosowania na Budżet Obywatelski Szczecina na 2015 rok, nasz projekt Szczecińskiego Obserwatorium Astronomicznego zajął 4. miejsce ilością 2659 głosów. Za wszystkie serdecznie dziękujemy!

Projekt „Obserwatorium” zakłada stworzenie zdalnie pracującej placówki na terenie Szczecina lub miejscu poza jego granicami, mniej zanieczyszczonego sztucznym światłem. Celem idei jest szeroko pojęta edukacja i nauka, szczególnie w szczecińskich szkołach. Projekt szerzej opisywaliśmy na stronie: http://www.obserwatoriumdlaszczecina.pl/. Konkurs na środki z Budżetu Obywatelskiego to jeden z kilku naszych pomysłów na sfinansowanie takiego ośrodka, dlatego brak naszego wniosku wśród tych zwycięskich, zdecydowanie nie zamyka drogi do powstania Szczecińskiego Obserwatorium Astronomicznego. Sposobów na finalizację placówki jest wiele, głosowanie na SBO jest jednym z nich. 

Projekt „Szczecińskie Obserwatorium Astronomiczne” zajął 4. miejsce za wnioskami „Schroniska dla zwierząt”, „20 ścieżek rowerowych” oraz „Street Workout Parku”. Cieszymy się, iż blisko 3 tys. mieszkańców Szczecina wierzy, że powstanie Obserwatorium jest miastu potrzebne.

Dziękujemy wszystkim którzy głosowali na nasz wniosek, a także tym, którzy czynnie zaangażowali się w promocję idei!

Oficjalne wyniki głosowania: http://konsultuj.szczecin.pl/UMSzczecinFiles/file/wyniki_ogolnomiejskie(4).pdf 

Bartosz Muczyński