Kwanty – spotkanie oddziału – 9 maja

Fizyka kwantowa okazała się działem, który sparaliżował nasze umysły. Zagadkowa, zdumiewająca i szalona, zachwiała dotychczasowe wyobrażenia o otaczającej nas rzeczywistości oraz, bez żadnych konwenansów, wprowadziła w stan wszechogarniającego zagubienia.

Stanęliśmy w obliczu nowego świata, sprzecznego z intuicją, w którym przedmiot może znajdować się w wielu miejscach na raz, a cząstki oddalone od siebie milionami kilometrów wzajemnie oddziałują między sobą.

Witaj w świecie subatomowym!

Podczas prelekcji zajrzyjmy do rejonów niepodzielnych porcji, kawałków, pakietów, cząstek, innymi słowy pierwszoplanowych kwantów. Weźmiemy pod lupę ich wyczyny przeczące zdrowemu rozsądkowi oraz dotychczasowej wiedzy. Przeanalizujemy tematy możliwych scenariuszy kolapsu mikroświata według wybitnych fizyków, świadomości kwantowej, nieśmiertelności, jak również mózgu jako obiektu mechaniki kwantowej. Ponadto przestudiujemy możliwości komputerów kwantowych, które w niedalekiej przyszłości zrewolucjonizują świat, prowadząc do przemian we wszystkich dziedzinach życia.

Kwanty
Paulina Saja, Ryszard Siwiec
9 maja, 19:00
Budynek Jednostek Międzywydziałowych ZUT
ul. Piastów 48, sala nr 14

Paulina Saja wykształcenie zdobyła na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w kierunku Mechatronika, z sukcesami pozostaje w zawodzie.
Osoba wielu zainteresowań, w szczecińskim oddziale PTMA od ponad roku.

Ryszard Siwiec to członek PTMA Szczecin o najdłuższym stażu, sięgającym lat 90.
Pasjonat komet, z ogromnym doświadczeniem w wielu obszarach astronomii. Charyzmatyczny prelegent, przy którego wypowiedziach nigdy nie można się nudzić.

Foto wprowadzające: Tara Winstead (pexels.com)

Niemożliwe staje się możliwe. Przekonajmy się razem!
Marcin Biskupski